Jaka jest w użytkowaniu?

Sprawy Ogólne oraz Testy, recenzje oraz porównania nasze i naszych użytkowników.

Jaka jest w użytkowaniu?

Postautor: Twilight Sparkle » wt lut 28, 2012 12:46 am

Przyglądam się Lumii 800 i zastanawia mnie, jaka jest w użytkowaniu? Przede wszystkim, te ostre kanty. Nikt jeszcze nie zrobił sobie tym krzywdy? :D Te i inne kwestie związane z użytkowaniem tego modelu opisujcie w tym temacie. :)
Twilight Sparkle

Re: Jaka jest w użytkowaniu?

Postautor: konio68 » ndz mar 04, 2012 10:29 am

No to będę pierwszy.
Pierwsze wrażenie po chwyceniu Lumi w ręke w 100% pozytywne.
Gabaryty w sam raz , mozliwa obsługa jedną ręką. Jakość wykonania mocno mnie zaskoczyła , nie można się do niczego przyczepić.
Telefon jest jedną wielką bryłą i o skrzypieniu czy odczuciu trzymania kawałka plastiku możemy zapomnieć. Tutaj zdecydowanie 10/10
Ekran 3,7 daje radę a jakość jest na najwyższym poziomie , bardzo dobra widoczność na zewnątrz.
Sama konfiguracja Lumi w zupełności starcza do płynnej obsługi systemu i aplikacji - to nie Android :) a mam porównanie z SGS2 syna , który po 2 tygodniach chodzi zauważalnie wolniej.
GPS bardzo szzybko łapie fixa nawet w mieszkaniu . Wifi jest naprawdę badzo dobre - tutaj jestem naprawdę pod wrażeniem. 10/10.
Jakość rozmów .. hmm tutaj bez rewelacji ale przyzwoitym poziomie 7/10
No i nieszczęsne mikroSim - nożyczki w łaki i już działa ( oczywiście operator wymieni nam na mikro bez problemów ). Mi się nie chciało ruszać z domu więc użyłem nożyczek do adaptacji karty.
Czy to wada - moim zdaniem nie ... poprostu inny standard i tyle.
Aparat również miło mnie zaskoczył. Zdjęcia robione w dzień bardzo dobre jak na komórkę , tak samo jak materiały kręcone aparatem. W ciemnych pomieszczeniach nie jest juz tak różowo , no ale
nie oczekiwałem tutaj jakości kamery - jest przyzwoicie. Dla porównania zdjęcia lepsze niż z SGS2. 9/10
Dzwięk .. to chyba najsłabszy punk. Ale czego można oczekiwać od pojedyńczego głośnika 6/10
Natomiast po podłączeniu słuchawek ( po ostatniej aktualizacji ) jest juz przyzwoicie 9/10.
Bateria - no niestety tutaj jest przeciętnie trzyma 1-1,5 dnia standardowego używania 7/10
No i sam system . Moim zdaniem tutaj Nokia zrobiła dobry krok . Działa rewelacyjnie szybko i intuicyjnie ( Android się chowa ).
Oczywiście każdy ma inne potrzeby i ograniczenia WP 7,5 mogą draznić niektóre osoby . Ja nie byłem w stanie zawiesić telefonu ani razu.
Ja wybierając telefon stawiałem na system MS i dokonywałem wyboru pomiędzy aparatami z tym systemem.To był dla mnie priorytet.
Telefon kupiłem z normalnej dystrybucji Nokia , oprogramowanie czyste bez dodatków operatorów.
Kupując Lumię 800 otrzymujemy:
Ponadprzeciętne wykonanie - naprawdę tutaj jest bardzo dobrze a nawet lepiej .
Optymalne gabaryty - telefon bez problemu nosimy w kieszeni spodni i obsługujemy jedną ręką.
Bardzo dobry GPS oraz Wifi.
Bardzo dobrej jakości wyświetlacz .Czern jest naprawdę świetna .
Cena niestety jest spora ale w moim przypadku nie była ona priorytetem i nie porównywałem konfoguracji pod inne systemy. Nie potrzeba 2 rdzeniowego procka ani 1G ramu.
Minusy to : cena , brak przedniej kamerki ( mi i tak nie potzrebna ) oraz brak slotu na karty - ale wbudowana w zupełności starcza.
konio68

Postautor: lovetofuck » wt mar 06, 2012 12:39 pm

Konio - a na te pytania też dasz jakieś info jako szczesliwy posiadacz? :)

viewtopic.php?f=607&t=23795
lovetofuck

Postautor: Twilight Sparkle » wt mar 06, 2012 12:59 pm

konio68 pisze:Sama konfiguracja Lumi w zupełności starcza do płynnej obsługi systemu i aplikacji - to nie Android :) a mam porównanie z SGS2 syna , który po 2 tygodniach chodzi zauważalnie wolniej.

Tyle że w telefonie z Androidem, jeśli coś Ci zwolni, to możesz sobie zmienić ROM na jeden z wieeelu jakie są do wyboru.

No i sam system . Moim zdaniem tutaj Nokia zrobiła dobry krok . Działa rewelacyjnie szybko i intuicyjnie ( Android się chowa ).

Hę? Akurat Android jest bardzo intuicyjny, nawet te Cyany, w których masz miliard sposobów na wejście do tego samego folderu. Że nie wspomnę o możliwościach modyfikacji. To Windows może się schować.
Twilight Sparkle

Postautor: mikix » wt mar 06, 2012 1:21 pm

:lol:
Przepraszam że będe ciągnoł offtopa , ale radzę dobrze się zapoznać z systemem a potem się wypowiadać :)
Kod: Zaznacz cały
http://bezprzyciskow.pl/7-x-7-powodow-by-nie-kochac-windows-phone-7

A i nie wypowiadaj się że samsung galaxy s2 syna przymula bo tak nie jest . Zachęcasz nowicjuszy do nie kupna telefonów z systemem Android a nawet pojęcia o nim nie masz jaki on jest :] A co do WP7 to poczytaj sobie o nim . Link do góry :P
Pozdro i Przepraszam za offtop :)
mikix

Wróć do [Lumia 800, 810, 820, 900, 920] Ogólne, Testy, Porównania i Recenzje