Kilka podstawowych pytań od przyszłego użytkownika

Sprawy Ogólne oraz Testy, recenzje oraz porównania nasze i naszych użytkowników.

Kilka podstawowych pytań od przyszłego użytkownika

Postautor: Std » wt sie 28, 2012 9:33 pm

Cześć!
Ponieważ poważnie rozważam kupno Lumii 710 mam kilka pytań:
1. czy telefon ma możliwość wybierania głosowego poprzez zestaw słuchawkowy bluetooth?
2. czy można wyszukiwać kontakty zapisane na karcie bądź w telefonie wpisując dowolny ciąg znaków zawierających się we wpisanym kontakcie? (chodzi mi o to, że np.: mając takie kontakty: "Janek Kowalski hydraulik" oraz inny "Koza Piotrek" i naciskając cyferki 5, 6, 9 - odpowiednik liter K, O, W - wyświetlą mi się oba kontakty?

Są to dla mnie bardzo ważne pytania gdyż takie wyszukiwanie to moim zdaniem podstawowa funkcjonalność telefonu - a wszelkie "bukfejsy", kupowanie muzyki i gry to dla mnie zbędne bajery...

Z góry dziękuję za pomoc.
Std

Re: Kilka podstawowych pytań od przyszłego użytkownika

Postautor: filippo » czw wrz 13, 2012 6:45 pm

Odp 1. Dopiero się przymierzam do jakiegoś zestawu do auta więc nie wiem ale wydaje mi się, że w Lumiach póki co w ogóle nie ma opcji głosowego wybierania. W ustawieniach pod pozycją "Mowa" informacja brzmi - Niestety funkcja MOWA nie jest dostępna dla aktualnego ustawienia języka (czyli polskiego).

Odp 2. Kontakty są ułożone alfabetycznie a także w stworzonych przez Ciebie grupach. Możesz ich szukać na kilka sposobów - przesuwając wszystkie po kolei w dół, używając wyszukiwarki w którą wpiszesz pierwsze litery kontaktu lub wejść w alfabet i dalej w literę na którą zaczyna się dany kontakt. Nie wiem jak w telefonie który ma pełną klawiaturę "qwerty" chcesz szukać kontaktu wciskając cyferki - bez sensu. Wpiszesz np. "AN" to Ci się wyświetlą wszystkie Anny, Antoniny, Andrzeje a także Antoniewscy, Andrzejewscy itd

W ogóle Lumia to smartfon czyli zasadniczo służy do wszystkiego więc ma i wszelkie bajery - jak chcesz dobry telefon biznesowy bez zbędnych bajerów to kup E6 i będziesz zadowolony.
Mercedes-Benz
Awatar użytkownika
filippo

Postautor: zgorzal » śr lis 27, 2013 5:30 pm

Sa lepsze modele poszukaj w rankingach
zgorzal

Postautor: gromatyk » sob sty 04, 2014 5:18 pm

W tym roku jest dużo nowości
gromatyk

Postautor: stefano2015 » pt lut 20, 2015 9:26 am

Pamiętam, że w tej Lumii miałem problemy z synchro. Kalendarz i outlook miał jakies dziwne akcje.
stefano2015

Wróć do [Lumia 710, 720] Ogólne, Testy, Porównania i Recenzje