Nokia E71 vs SE X8

Pomoc w wyborze telefonu.

Nokia E71 vs SE X8

Postautor: JagU » pn lis 29, 2010 4:01 pm

Chciałbym wymień telefon na, któryś z tych. Który według was jest lepszy. I ile dostane za moją Nokie w komisie, albo na allegro. W bardzo dobrym stanie jest.
JagU

Reklama

Postautor: kwiatek099 » wt lis 30, 2010 9:41 am

ja bym nie brał x8 ze względu na to, że wszyscy już dawno mają antka 2.1, a SE dopiero go wprowadza. Niedługo wejdą kolejne aktualizacje a komórki SE ich nie dostaną.
kwiatek099

Postautor: Bohyn » wt lis 30, 2010 2:47 pm

a ja zakupilem se x8 w czwartek bedzie, x10 ma juz 2.1 a w x8 niektorzy wgrywaja a SE wprowadzi do konca roku, no i w samsungach w szystkich tez nie ma choc telefonu dosc nowe,
dodatkowo nie ma co porownywac x8 z e72, inny przedzial cenowy (200zl roznicy z tego co popatrzalem)
jak juz bede mial to napisze cos wiecej
Bohyn

Postautor: kwiatek099 » wt lis 30, 2010 3:22 pm

no właśnie SE wprowadzi aktualizacje i nic więcej nie będzie nic wprowadzała nowego dla tych modeli
kwiatek099

Postautor: Bohyn » śr gru 01, 2010 6:27 pm

dostalem dzisiaj X8, ciezka przesiadka z 5530, zwlaszcza jak wczesniej nie mialem stycznosci z androidem i z powodow kolosow jest dosc ciezka, trzeba sporo sie nauczyc, pomecze go wiecej w weekend, na pierwszy rzut oka niezly, niezbyt zwracalem uwage jaki system zwlaszcza ze podstawy musze opanowac,
a co SE ma wprowadzac wiecej dla tych modeli? przerzeciez 3.0 jeszcze nie ma, a to ze ma byc w grudniu jak zawsze nie pewne, po za tym 3.0 w sporej mierze przeznaczone jest pod tablety,
dodatkowo wole wyprobowac androida niz siedziec na symbianie ktory mozna powiedziec nie jest szczytem oprogramowania, przynajniej sporo dla mnie w nim brakuje

ale nie offropujac, podstawa to sie zastanow ile chcesz wydac i czy chcesz dotykowy czy qwerty bo jest dosc spora roznica w uzytkowaniu,
jesli chcesz cos wiecej wiedziec o X8 to napisz w temacie, po weekendzie jjak juz dopieszcze to odpowiem

EDIT: Wlasnie wgralem androida 2.1 bo wyszla aktualizacja, i jest zdecydwanie lepszy i bardziej intuicyjny
Bohyn

Postautor: JagU » śr gru 01, 2010 7:54 pm

Cześć, jakbyś mógł to napisz coś więcej o nim tak jak wspomniałeś po weekendzie. Spodobały mi się właśnie X8 i HTC Wildfire.
JagU

Postautor: Bohyn » czw gru 02, 2010 11:48 pm

No dobra, troche sie pobawilem.

To zaczne moze od wad:
1) nie tyle co telefonu a systemu, w Androidzie do wersji 2.1 nie mozna zapisywac aplikacji na telefonie,
mozna to ominac przez rootowanie systemu, ale podobno gwarancje sie traci, nie wiem jak po odrootowaniu, no i jeszcze nie ma na androida 2.1 (android 2.2 jest przy telefonach dotyk+qwerty np motorola droid lub htc nexus one)
2) bez zainstalowania, mozna powiedziec, podstawowych programow nawet nie ma co sie zaczynac bawic,( co potrzeba jesli bedziesz chcial to na pw podam ci link do tematu na innym forum)
3) nie obsluguje bezposrednio plikow jar, wiec trzeba konwertowac jar do plikow apk
4)nie przyjmuje plikow przez bluetooth z ktorymi nie potrafi cos zrobi, ale od tego jest kolejna oplikacja do przesylania
5) zaslepka od usb, jak to teraz w telefonach dosc badziewne i trzeba byc ostroznym zeby nie urwac
6) aparat, ja osobiscie uwazam ze aparat to oddzielnie kupuje sie cyfrowy, ale w tym telefonie nawet diody brakuje

Zalety:
1) wersja 2.1 wprowadza mozliwosc odblokowania telfonu znana z iphone
2) nie spotkalem zadnych problemow z zacinanie itp
3) w miare ladny, ale do tego jest kolejny program i na prawde wiele mozna zmienic
4) wiele programow dostepnych ktore pozwalaja spersonalizowac telefon
5) jakos rozmow przez telefon jest bardzo dobra, wb mnie lepsza niz w 5530
6) w trakcie ladowania jest zolte swiatelko gdy sie naladuje jest zielone, gdy przyjdzie wiadomosc mruga zielone swiatelko
7) ladowanie przez usb, niby nic a gdy w 5530 nie bylo to bolalo
8) mozna grac np nfs akracajac telefonem, czyli obracaszasz telefon w lewo to i samochod skreca (nie probowalem jeszcze, widzialem filmik na youtube)

I tak cos od siebie, ja zakupilem X8 za 460 z przesylka, wiec cena nie wygorowana.
Kilka rad jesli bys zakupil. Telefon zawiera baterie Li-Poli co oznacza ze nie trzeba formatowac baterii, a nawet sie nie powinno, a dodatkowo lepiej jest dla baterii jesli ja doladujesz od czasu do czasu a nie czekasz az sie rozladuje. Uruchomione aplikacje w tle przechodza w stan hibernacji, nie uzywaj task killerow bo nie warto. Android jest tak skonstruowany ze ma mu zostawac 20-30mb ram, wtedy lepiej i szybciej mu sie pracuje. Jesli bedzie potrzebowal wiecej pamieci to sam zamknie jakis hibernowany program.
Bohyn

Postautor: Prestigio » pt gru 03, 2010 7:17 am

Zaciekawiłeś mnie tą x8... Cena jak za SE z androidem nie jest wcale wygórowana, pełno pozytywnych komentarzy... No i mikołajki niedługo ;) pomyśle jednak w szkole nad zmianą 5530 na x8
Zielony na forum to nie kolor!
Zielony to siła!
;D
Awatar użytkownika
Prestigio

Postautor: Bohyn » pt gru 03, 2010 8:24 am

A zapomialem nad jeszcze jedna zaleta, mozna grac np nfs akracajac telefonem, czyli obracaszasz telefon w lewo to i samochod skreca (nie probowalem jeszcze, widzialem filmik na youtube)
Bohyn

Postautor: Prestigio » pt gru 03, 2010 2:08 pm

Nawet 5530 nokią można grać używając akcelerometru - to już standard w sumie :P
Zielony na forum to nie kolor!
Zielony to siła!
;D
Awatar użytkownika
Prestigio

Postautor: alien » pt gru 03, 2010 3:55 pm

Jakoś SE nie przekonuje mnie .
Może kiedyś...
[FONT=Arial Black]C O R R A D O 16V[/FONT]
alien

Postautor: bartekopa » pt gru 03, 2010 3:57 pm

Mnie Nokia też nie przekonywała ;), wcześniej miałem same SE. Ale każdemu co jakiś czas potrzeba zmian :P
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.
Jeśli pomogłem kliknij Obrazek
bartekopa

Postautor: JagU » pt gru 03, 2010 4:00 pm

Ja miałem SE T230i T290 K510i K770i i teraz nokie, jak sprzedam nokie 5530 za 550zł to kupuje x8 w komisie jest za 600zł.
JagU

Postautor: alien » pt gru 03, 2010 7:13 pm

ciężko ci za te pieniądze będzie sprzedać :P
Wręcz mało realna wizja chyba , że jakiś bachor z podstawówki napalony :)
[FONT=Arial Black]C O R R A D O 16V[/FONT]
alien

Postautor: Bohyn » pt gru 03, 2010 11:46 pm

wow, spora sumka, po za tym wolalbym dorwac jak to zrobilem na allegro swiezo wziety z salonu, wyszlo taniej, ja tam swoja 5530 chce za 400 sprzedac i mi styknie
Bohyn

Wróć do Porównania telefonów