Dotykowe klawisze, różnica ekranów

Sprawy Ogólne oraz Testy, recenzje oraz porównania nasze i naszych użytkowników.

Dotykowe klawisze, różnica ekranów

Postautor: Gigi » śr mar 24, 2010 12:43 pm

Mam jeszcze jedno pytanie, ale już poza tematem gwarancji, a nie chcę zakładać nowego, a brzmi następująco:
wiem, że w tym modeli Nokii nie ma typowych klawiszy takich jak w innych telefonach (zielona słuchawka/menu/czerwona), a działa to dotykowo - jakie są Wasze odczucia, czy jest to wygodne? Nie przydarza się Wam przypadkowe włączenie menu? Jest to plus czy minus w stosunku do chociażby 5230 czy 5800, gdzie zamiast dotyku są klawisze?
Gigi

Reklama

Postautor: deevilek » śr mar 24, 2010 12:56 pm

Jak dla mnie jest to bardziej wygodne aniżeli klawisze w innych telefonach ;) Co do przypadkowego wejścia do menu, mnie się to nigdy nie zdarzyło ponieważ telefon też się blokuje;)
deevilek

Postautor: Gigi » śr mar 24, 2010 12:58 pm

A czy te miejsca wymagają mocniejszego przyciśnięcia, czy takiego samego jak zwykle? Chodzi mi po prostu o to, czy jak będę robił na telefonie, to czy przypadkowo najeżdżając nie uruchomią mi się połączenia etc.? Bo wiadome, z blokowaniem rzecz jasna ;)
Gigi

Postautor: deevilek » śr mar 24, 2010 1:05 pm

Według mnie trzeba nieco mocniej przycisnąć słuchawkę, żeby się uruchomiły połączenia. Wiadomo sporadycznie czasem się zdarzy ale nie aż tak często żeby rzucać tym telefonem po ścianach ^^
deevilek

Postautor: Gigi » śr mar 24, 2010 1:12 pm

Pytam o to, bo dość często piszę SMSy, a wiadomo - pisząc w autobusie czy bambaju palec czasem zjedzie na dół, bądź dotknie się inną częścią dłoni :)
Ale jeśli można to prosiłbym także, by inne osoby się wypowiedziały, bardzo ważne są dla mnie opinie od różnych osób.

Edit: oprócz tego, czy odczuwalna jest różnica między wyświetlaczem 2,9 a 3,2 w dotyku?
Gigi

Postautor: henry1428 » śr mar 24, 2010 3:43 pm

Gigi, jak dla mnie jeżeli chodzi o przyciski menu i sluchawek to w żadnym wypadku nie przeszkadza to że są dotykowe ;) jeszcze chyba ani razu nie nacisnąłem słuchawki podczas pisania sms, ale jak sie to zdarzy to nic sie nie dzieje i latwo wyjsc i pisac dalej ;)

co do ekranu.. jest to 2.9 ale jak przesiadasz sie z jakiegos ekrau 2 cale to różnica jest już i tak duża, a pomiędzy 3.2 a 2.9 jest trochę różnicy, ale mi taka wielkośc odpowiada jak najbardziej ;)
henry1428

Postautor: krzysiek191 » śr mar 24, 2010 4:51 pm

Różnica w wielkości ekranu jest mała i nie trzeba sobie tym głowy zawracać (patrze na obie nokie teraz 5530 i 5800). co do klawiszy wydaje mi się że dotykowe są lepsze w użyciu normale trzeba mocno wcisnąć, ale zgadzam się z poprzednikami że dotykowe są ok, i rzadko się je przypadkowo wciska:)
krzysiek191

Postautor: kacperkadra » śr mar 24, 2010 9:01 pm

Gigi, jak chciałeś opinii większej ilości użytkowników to powiem Ci tak: klawisze takie jak w N5800 są według mnie lepsze od tych dotykowych w N5530. Po pierwsze - działają przy wyłączonym telefonie co pozwala na Hard Reset przy wyłączonej słuchawce. Klawisze takie jak Xpress Music, menu i słuchawki w N5530 trzeba dosyć mocno wciskać aby zadziały (w porównaniu z dotykiem ekranu), są mało wyczuwalne i czasem nie wiadomo czy się je wcisnęło czy nie (wkurzające zwłaszcza jak telefon nie zareaguje od razu) ;) Oczywiście to jest moja opinia i inni nie muszą się z tym zgadzać :P
kacperkadra

Postautor: Gigi » śr mar 24, 2010 9:30 pm

kacperkadra pisze:Klawisze takie jak Xpress Music, menu i słuchawki w N5530 trzeba dosyć mocno wciskać aby zadziały (w porównaniu z dotykiem ekranu), są mało wyczuwalne i czasem nie wiadomo czy się je wcisnęło czy nie (wkurzające zwłaszcza jak telefon nie zareaguje od razu) ;)P

Czyli mówisz, że jeśli już trzeba ich użyć, to jest je ciężej wcisnąć niż na ekranie? I jeszcze pytanie, czy te klawisze są jakoś uwypuklone, czy to jedna płaszczyzna z ekranem? Co do HardReseta to mam nadzieję, że nie będę go musiał używać ;)

A o ekran pytam dlatego, że nie należę do tych osób, które mają wykałaczki zamiast palców i nie wiem jak to będzie przy pisaniu SMSów, bo nie ukrywam, że chciałbym z QWERTY'ego skorzystać i nie wiem jak duża jest różnica między 3,2 a 2,9 - obliczyłem, że przekątna pierwszego to 8cm, drugiego 7,25cm - niby to niecały centymetr, a znaczenie może mieć duże :)
Gigi

Postautor: kacperkadra » śr mar 24, 2010 9:40 pm

Gigi, jeżeli chodzi o pisanie na klawiaturze qwerty to nie jest to raczej luksus - tutaj przydają się wyświetlacze ponad 3 calowe, chociaż i takie nie są idealne, dużo wygodniej pisze się na klawiaturze alfanumerycznej.
Tak- klawisze menu są w jednej płaszczyźnie z wyświetlaczem a wciskanie ich nie jest ciężkie ale nie należy do super komfortowych. Ogólnie jak zależy Ci na pisaniu SMSów w trybie landscape a przyciski menu muszą być uwypuklone to lepiej zainwestuj w N5800 ale wydaje mi się, że na N5530 też się nie zawiedziesz ;)
kacperkadra

Postautor: Gigi » śr mar 24, 2010 9:53 pm

Właśnie w tym rzecz, że szkoda mi wydawać 200zł (1/3 wartości telefonu) więcej, by zakupić 5800. Generalnie skoro tak wszyscy mówią, że klawisze nie mają takiego wielkiego wpływu na obsługę telefonu to być może tak faktycznie jest. Oczywiście z Qwertego bym nie korzystał non stop to rzecz jasna, ale czasami tak o, po prostu dla urozmaicenia ;) Dobra co będzie to ma być, teraz już znam raczej wszystkie odpowiedzi na moje pytania :)

Jeszcze jedno pytanie poza tematem - czy tutaj podobnie jak w innych modelach mogę zablokować telefon przy użyciu suwaka po boku w dowolnym momencie, czy np. muszę odczekiwać jakiś określony czas? I podkreślam, że nie chodzi mi tutaj o autoblokadę, a o manualne blokowanie.

Ogółem jeszcze martwi mnie jedna rzecz - wiele postów i opinii już przeczytałem na tym forum - jedni Nokię chwalą, inni przeciwnie. Jedni piszą o tym, że bateria przy normalnym użytkowaniu trzyma 2 dni, inni 4. Jedni piszą, że im latają suwaki od blokowania, inni że klapki...
Gigi

Postautor: kacperkadra » śr mar 24, 2010 9:58 pm

Gigi pisze:Oczywiście z Qwertego bym nie korzystał non stop to rzecz jasna, ale czasami tak o, po prostu dla urozmaicenia

Jedną ręką jest dużo wygodniej korzystać z alfanumerycznej klawiatury a qwerty jak sobie spokojnie siedzisz i się nie ruszasz ;)

Już raz dzieliłem Twój temat! Zapamiętaj: jeden temat - jeden problem!

Gigi pisze:Jeszcze jedno pytanie poza tematem - czy tutaj podobnie jak w innych modelach mogę zablokować telefon przy użyciu suwaka po boku w dowolnym momencie, czy np. muszę odczekiwać jakiś określony czas? I podkreślam, że nie chodzi mi tutaj o autoblokadę, a o manualne blokowanie.

Tak - to nie ma różnicy kiedy blokujesz. Jak będziesz odblokowywał to wróci w miejsce gdzie zablokowałeś.

Ogółem jeszcze martwi mnie jedna rzecz - wiele postów i opinii już przeczytałem na tym forum - jedni Nokię chwalą, inni przeciwnie. Jedni piszą o tym, że bateria przy normalnym użytkowaniu trzyma 2 dni, inni 4. Jedni piszą, że im latają suwaki od blokowania, inni że klapki...

Jest dużo czynników, które zżerają baterię. Na forum znajdziesz wątki jak sobie z tym radzić.
I faktycznie, niektóre elementy mogłyby być lepiej spasowane...
kacperkadra

Postautor: henry1428 » śr mar 24, 2010 10:00 pm

Gigi, blokujesz kiedy chcesz, albo czekasz zeby sie sam zablokował ;)

mi suwak nie lata, a jeżeli już lata to nawet na to uwagi nie zwróciłem bo jak są już jakieś luzy to małe, co do klapki to u mnie jest dośc dobrze spasowana, ale jednak lata troche, ale na tyle ze mi to nie przeszkadza, jak komuś przeszkadza to karteczke pod baterię i gotowe ;)

co do baterii to u mnie przy muzyce, dosc duzej ilosci rozmow i smsow, to 3 dni trzyma prawie zawsze, jak jakies filmy jeszcze ogladam to tak 2 dni ;)
henry1428

Wróć do [5530] Ogólne, Testy, Porównania i Recenzje