Nokia 500 vs Samsung Galaxy Ch@t

Ogólne informacje, testy i porównania.

Nokia 500 vs Samsung Galaxy Ch@t

Postautor: nokian » wt paź 23, 2012 5:06 pm

Witam,

Czy miał ktoś może okazję porównywać te dwa telefony. Pewnie jest to mało możliwe, ze względu na fakt iż Samsung dopiero co pojawił się na rynku ale może jednak. Zastanawiam się nad kupnem jednego z nich i
jestem ciekaw Waszej oceny, który z tych telefonów jest lepszy, bo ceny mają bardzo zbliżone.

To co wg mnie przemawia za Nokią to:
- wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości
- darmowe mapy całej Europy

Na korzyść Samsunga przemawia
- fizyczna klawiatura QWERTY

Parametry na których najbardziej zależy mi w telefonie to:
- jakość, szybkość połączenia wi-fi
- nawigacja, najlepiej darmowa, a już na pewno musi działać w trybie offline
- możliwość przeglądania dokumentów (pdf, word, excel) - z tego co wiem w Samsungu jest to możliw, nie wiem jak w Nokii
- last but not least - jakość rozmów. słyszałem, że w Samsungu jest kiepski mikrofon i nasz rozmówca może mieć problemy wyraźnym odbiorem

Będę wdzięczny za opis Waszych wrażeń odnośnie obu aparatów, szczególnie pod kątem wymienionych przeze mnie kwestii
nokian

Re: Nokia 500 vs Samsung Galaxy Ch@t

Postautor: TheSznikers » ndz paź 28, 2012 11:12 am

Biorąc pod uwagę Twoje wymagania lepsza będzie nokia 500.
Wi fi działa elegancko, mapy również, rozmowy dobrej jakości i pisanie też jakoś wychodzi :)
a no i w Nokii jest oficjalny darmowy microsoft office więc dokumenty jak najbardziej otworzysz.
N9
500 + 16gb.
Nokia Belle Refresh 111.021.0028 hacked
Blue on Black Pro
+GSM
Awatar użytkownika
TheSznikers

Postautor: nokian » wt paź 30, 2012 8:25 pm

Fajna sprawa z tym Officem, nie wiedziałem o tym wcześniej. Dzięki za info.
Póki co skłaniam się bardziej ku Nokii. Klawisze w Samsungu są dość małe, także prędkość pisania może wcale nie być szybsza niż w Nokii, a lepszy i większy wyświetlacz może robić różnicę przy przeglądaniu stron czy dokumentów. Poza tym w przypadku awarii panelu dotykowego, samą fizyczną klawiaturą wiele się nie zdziała.
Brałem jeszcze pod uwagę model Lumia 610 ale odpuściłem sobie, z tego powodu, że wszystkie Lumie korzystają z kart micro-SIM. Wówczas, po wymianie karty lub jest przycięciu domowym sposobem, nie mógł bym powrócić do mojego starego modelu w przypadku jakiejś sytuacji awaryjnej. Szkoda, że Nokia zdecydowała się na takie rozwiązanie.
nokian

Postautor: morfeusz » śr paź 31, 2012 5:26 pm

Nokia idzie z duchem czasu, nokian ,micro sim a nawet nanosim będą się pojawiać coraz częściej.To nie jest wymysł Nokii.Tradycyjne karty sim odchodzą powoli do lamusa.
morfeusz

Postautor: maciekre » śr paź 31, 2012 5:50 pm

Dodam jeszcze, że za kilka złotych można kupić adapter do MicroSIM i wsadzić ją do każdego starszego telefonu.
maciekre

Postautor: nokian » śr paź 31, 2012 10:14 pm

Taki adapter by sprawę rozwiązywał.
Przejrzałem jednak jeszcze raz recenzje, specyfikacje i ceny 500-tki i Lumii 610 i stwierdziłem, że 500-tka jest wystarczająca jak na moje potrzeby. Różnica w cenie tych aparatów wg mnie nie odzwierciedla różnicy w ich możliwościach. Główna różnica między nimi to system operacyjny. Może i windows ładniej wygląda i jest bardziej przyszłościowy ale Belle też zły ponoć nie jest.
Dzięki za Wasze komentarze.
nokian

Wróć do [Nokia 500] Sprawy ogólne, testy i porównania