Jakiej pojemności macie baterię?

Sprawy Ogólne oraz Testy, recenzje oraz porównania nasze i naszych użytkowników.

Jakiej pojemności macie baterię?

Postautor: dudu$ » pn lis 07, 2011 10:06 pm

Witam. Może to i głupie pytanie ale jakiej pojemności macie baterię w swoich nokiach C5-03 ? chodzi mi tu oczywiście o Oryginalną baterię jaką mieliście z zestawie. Pytanie to zadaję ponieważ mój kolega ma Nokię E66 i w tym telefonie ma identyczny model baterii. Dzisiaj porównywałem baterię z E66 z baterią z mojego fona i okazało się ze niby to jest ten sam model ale w E66 bateria ma pojemność 100mAh a w C5-03 1100mAh. Postanowiłem więc wejść na stronę nokii i poczytać o tym modelu baterii (BL-4U). W opisie na stronie jest napisane że ta bateria jest kompatybilna z rożnymi fonami w tym z E66 i C5-03 i ma pojemność 1000mAh :? . Więc wchodzę w opis swojego telefonu i jest tam napisane :

Zasilanie
Bateria BL-4U 1000 mAh
Czas rozmów:
Sieć 2G: 11,5 godzin
Sieć 3G: 4,7 godziny
Czas gotowości:
Sieć 2G: 25 dni
Sieć 3G: 24,5 dni
Odtwarzanie muzyki: 35 godzin (19,5 godzin z zestawem słuchawkowym Bluetooth)
Odtwarzanie wideo: 7,5 godziny (MPEG-4/nHD)

I teraz zastanawiam się czy jest to błąd na stronie producenta czy w moim telefonie jest jakaś dziwna bateria?
dudu$

Re: Jakiej pojemności macie baterię?

Postautor: dudu$ » wt lis 08, 2011 2:09 pm

mała poprawka do tematu moja bateria ma pojemność 1110mAh 3,7v i została wyprodukowana w chinach. Identyczna bateria jest wkładana w nokiach 500 ale nie wiem czy w c5-03 powinna taka być.
dudu$

Postautor: morfeusz » śr lis 09, 2011 7:27 pm

Najbardziej miarodajny jest pomiar programem Nokia Energy Profiler.,,Mierzy' ' on baterię pod obciążeniem czyli podaje faktyczną pojemność.
morfeusz

Postautor: maciekre » śr lis 16, 2011 12:15 pm

W mojej C5-03 jest bateria BL-4U o pojemnosci 1000mAh wyprodukowana w Korei - dane z naklejki.
Jestem pierwszym właścicielem tej komórki i kupiłem ją w niezależnym sklepie.
maciekre

Postautor: dudu$ » śr lis 16, 2011 8:41 pm

maciekre i takie informacje jakie ty masz na swojej baterii sa podane na stronie internetowej Nokii , a ja jestem pierwszym właścicielem swojego fona, kupiłem go jako nowy nie używany przez allegro od człowieka który zakupił go bodajże 10 sierpnia o godzinie 20 w Salonie PLUSa a ja odkupiłem go po niespełna 24h i bateria była zapakowana w oryginalną folij kę. Więc albo W fabryce przez przypadek dali mi baterię od modelu Nokia 500 albo jak oddałem fona do Nokia Care to mi ja podmienili. Ciekawe co jest bardziej prawdopodobne
dudu$

Postautor: maciekre » śr sty 18, 2012 11:20 am

Czyli jak dobrze zrozumiałem, to nie masz pewności z jaką baterią kupiłeś tego fona?
Jak dla mnie, to raczej wątpliwe, aby telefon opuścił fabrykę z inną baterią. Mogła ona zostać podmieniona w Nokia Care, w salonie operatora (np. gdy pokazują komuś kilka modeli jednocześnie), albo sprzedający, od którego odkupiłeś ten telefon ją podmienił.
maciekre

Postautor: rockon » pt maja 12, 2017 9:50 am

Faktycznej czy nominalnej? Nominalna jest duża, ale fajnie byłoby mierzyć battery deterioration.
rockon

Wróć do [C5-03] Ogólne, Testy, Porównania i Recenzje