Nokia c5-03 kontra SE Xperia X8?

Sprawy Ogólne oraz Testy, recenzje oraz porównania nasze i naszych użytkowników.

Nokia c5-03 kontra SE Xperia X8?

Postautor: mobi » pn maja 30, 2011 2:56 pm

Co myślicie o takim porównaniu, chodzi mi o konkrety, a nie o wpisy "wow, Android rządzi"? Ja po roku z spędzonym z Androidem i testach róznych smartphonów z tym systemem zaczynam mieć mieszane uczucia.
mobi

Postautor: kwiatek099 » pn maja 30, 2011 3:18 pm

Dla mnie symbian był bym dobrym system gdyby była większa swoboda modyfikacji, jednak program widgeteizer sprawdzał się znakomicie. Największy ból sprawia mała ilość ramu, który nokia udostępnia w swoich telefonach. Android jest lepszy pod względem aplikacji i gier, natomiast nawet z super procesorem i dużą ilością pamięci ram potrafi się przyciąć, choć sam nie wykorzystuje w pełni zasobów mocy obliczeniowej.
kwiatek099

Postautor: bartekopa » pn maja 30, 2011 3:34 pm

Symbian też potrafi się przyciąć, a nawet można powiedzieć, że jego działanie składa się głównie z przycinania, takie są moje odczucia po używaniu 5530, choć jeśli dbamy o system to można w miarę wygodnie pracować (piszę cały czas o Symbianie). C5-03 wygrywa na pewno aparatem, ma większą rozdzielczość wyświetlacza, choć technologia dotyku pozostała nada oporowa, co jest dość dużym minusem. Nokia ma też bardzo mało RAM'u. W X8 dużym plusem jest też Android, bo jednak jest to krok w przód jeśli chodzi o systemy mobilne i względem Symbiana.
Także z pary C5-03 vs. X8 wolałbym produkt od SE. W klasie mam trzy X8'emki i ich użytkownicy są z nich bardzo zadowoleni. ;)
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.
Jeśli pomogłem kliknij Obrazek
bartekopa

Postautor: mobi » pn maja 30, 2011 3:55 pm

Czyli obydwa systemy maja problem z optymalizacja, a Android tak naprawdę wygrywa aplikacjami z Android Market. Nokia mając jako pierwsza taki sklep nie wykorzystała potencjału, który w nim był.
mobi

Postautor: bartekopa » pn maja 30, 2011 4:20 pm

Wszystkie systemy (działające na sprzęcie różnych firm) mają takie problemy, ale z doświadczenia wiem, że Symbian ma większe od Android'a. Bawiłem się kilka godzin x8'ką i jak dla mnie wygrywa z C5-03 systemem. Ogólnie z moich obserwacji Andek zdecydowanie jest lepszy od Symbian'a.
bartekopa

Postautor: morfeusz » wt maja 31, 2011 10:04 pm

Widzę,że głos w dyskusji-jak na razie-zabierają moderatorzy więc i ja wtrące swoje ,,3grosze''.W ubiegły czwartek przeniosłem numer z ,,oranżady'' do Play-a/abo Stan Darmowy + ZTE Blade/.Panowie,tego się nie da opisać,niby telefon z Chin ale wykonanie na najwyższym poziomie.Ani jednej szparki w obudowie,wszystko spasowane komfortowo,nic nie trzeszczy.Ekran jak bajka,dotyk-wystarczy muśnięcie i masz to co chciałeś.Wszystko ,,chodzi'',nic się nie wiesza.Nie sprzedałem swojej 5530xm,mam sentyment do niej i przyda się jeszcze ale to 2 różne telefony,2 różne systemy,2 różne wykonania...i jakby z innej epoki:)
morfeusz

Postautor: bartekopa » sob cze 04, 2011 10:00 am

A, to że ZTE Blade jest lepszy od X8, czy C5-03 to jak dla mnie oczywiste :D, ale mobi odniósł się tylko do tych dwóch modeli także tylko je porównywałem ;)
bartekopa

Postautor: mobi » sob cze 04, 2011 1:43 pm

morfeusz;100107 pisze:Widzę,że głos w dyskusji-jak na razie-zabierają moderatorzy więc i ja wtrące swoje ,,3grosze''.W ubiegły czwartek przeniosłem numer z ,,oranżady'' do Play-a/abo Stan Darmowy + ZTE Blade/.Panowie,tego się nie da opisać,niby telefon z Chin ale wykonanie na najwyższym poziomie.Ani jednej szparki w obudowie,wszystko spasowane komfortowo,nic nie trzeszczy.Ekran jak bajka,dotyk-wystarczy muśnięcie i masz to co chciałeś.Wszystko ,,chodzi'',nic się nie wiesza.Nie sprzedałem swojej 5530xm,mam sentyment do niej i przyda się jeszcze ale to 2 różne telefony,2 różne systemy,2 różne wykonania...i jakby z innej epoki:)

morfeusz zapraszam na zteforum.pl, właśnie zacząłem się rozglądać za modem do pomocy, jakbyś chciał to zarejestruj się tam i pisz pw
mobi

Re: Nokia c5-03 kontra SE Xperia X8?

Postautor: januszek39 » pn sie 13, 2012 3:27 pm

hej miałem samsung spisa czy jakoś tam z androidem i żadnej bajki nie było android market owszem ale tylko darmowe aplikacje S.ERIK.X8 bawiłem się nim w pracy bo kolega go miał i co znowu bajki nie było mam nokie c5-03 dziś wgrałem nakładke i to jest bajka oczy wiście dla mnie
januszek39

Re: Nokia c5-03 kontra SE Xperia X8?

Postautor: dudu$ » pn sie 13, 2012 4:37 pm

Ja jednak wolałbym wybrać nokię C5-03 niż takie ZTE Blade. A dlaczego ? A dlatego że jak coś mi się w telefonie rozsypie to wchodzę na Allegro lub idę do Nokia Care i kupuję potrzebną część a z ZTE już nie jest tak kolorowo. Parę miesięcy temu kolega dał mi właśnie ZTE BLADE w którym do wymiany jest głośniczek. Do dnia dzisiejszego telefon leży rozłożony bo nie mogę nigdzie znaleźć tego głośniczka .Jak był na gwarancji /a może jest? /to trzeba było wysłać kurierem do serwisu ! Sprawdza się stare przysłowie ,,mądry Polak po szkodzie ' '.morfeusz.
dudu$

Wróć do [C5-03] Ogólne, Testy, Porównania i Recenzje