5530 na KU990i

5530 na KU990i

Postautor: kazet » pt lip 02, 2010 1:20 am

Witam :).
Mój brat prosił, żebym tu napisał :>. Dokładnie chodzi o to czy opłaca się zamienić Nokie 5530 na LG KU990i? Z tego co wiem ku990i ma lepszy aparat i otwiera filmy w divix/xvid, ale tego czy nokia nie otwiera xvid/divix to nie wiem bo z bratem raz wgrywaliśmy jakiś film na jego tel własnie w tym kodeku i nie chodził... tzn. Chodził sam dzwięk, ale zacinał, a obrazu w ogóle nie było...

Prosiłbym o rady :). Dzięki z góry.
kazet

Postautor: kwiatek099 » pt lip 02, 2010 10:47 am

ja bym się w życiu nie zamienił na lg, tylko aparat na lepszy (5 megapixeli) ale pod każdym innym względem nokia wygrywa
kwiatek099

Postautor: kazet » pt lip 02, 2010 11:53 am

kazet pisze: otwiera filmy w divix/xvid, ale tego czy nokia nie otwiera xvid/divix to nie wiem bo z bratem raz wgrywaliśmy jakiś film na jego tel własnie w tym kodeku i nie chodził... tzn. Chodził sam dzwięk, ale zacinał, a obrazu w ogóle nie było...

Nie odpowiedziałeś mi na wszystko :>, tylko stwierdziłeś, że LG ma lepszy aparat i nic więcej... A najbardziej chodziło o to pytanie...
kazet

Postautor: kwiatek099 » pt lip 02, 2010 12:24 pm

nie wiem czy nasza nokia odtwarza filmy w tym formacie ale wiem, że najlepiej radzi sobie z formatem mp4
kwiatek099

Postautor: bienio » sob lip 03, 2010 9:29 am

zamiana na ku990i to nieporozumienie. mój poprzedni tel. to właśnie ku990i, a więc coś mogę napisać.
a mianowicie:

jeżeli już podpaliłeś się na eldżika, to KONIECZNIE zwróć uwagę na oznaczenie 990i - jeżeli jest BEZ "i", to daruj sobie, bo jest to wersja z badziewnym aparatem (żadna optyka, tylko jakieś szkieło), żeby było jasne, musi mieć iiiiiiiiiiii, bo wtedy jest optyka Shnaidera.

co do zdjęć, to eldżik robi lepsze foty tylko w pomieszczeniach, na dworze nokia nie ustepuje mu nic a nic !!!
eldżik wielki i gruby oraz ciężki, nokia zgrabna, praktyczniejsza w ręku i kieszeni.
przyznam, że ekran dotykowy w eldżiku działa zaskakujaco dobrze, jest czuły i wystarczy lekko musnąć i jest reakcja (to na plus LG) ale do dotyku noki idzie się przyzwyczaić.

no i chyba najważniejszy argument, to taki, że eldżik jest o połowę tańszy i jest to model sprzed dobrych trzech, jak nie czterech lat. ja miałem go trzy lata temu, wtedy robił szał, ale do nokii 5530XM daleko mu.

co do divixa w nokii, to nie wiem, bo nie oglądam na fonie filmów, ale myślę, że ktoś inny sie wypowie.
napewno muzyke odtworzy ładniej nokia i ma rozbudowane możliwości equalizera, czego brakuje LG. i oczywiście do nokii wepniesz każde słuchawki, a eldżi ma swoje dziwne gniazdo, więc trzeba używac do normalnych słuchawek adapterów, a to juz jest strata jakości dźwięku (mała ale jest)

Jakieś akapity , kropki itd stosuj bo się słabo czyta ;) // alien
bienio

Postautor: JakubM » sob lip 03, 2010 6:35 pm

No więc, nokia sama w sobie odtwarza tylko mp4, oraz flv[format filmów np. youtube]
Można wgrać aplikację która odtwarza avi, ale nie w jakości HD :P najlepiej jak ma rozdziałkę pod nasz fon i odpowiednie paarametry, ;)
JakubM

Postautor: sylwias1996 » czw wrz 09, 2010 1:39 pm

Nie polecam 990i
ma go moja kol
porównywałyśmy
990i to po prostu CEGłA tej grubości są już z qwerty tak jak c6
sylwias1996

Wróć do Telefony z S60v5