Symbian umiera - Nokia osamotniona

NEWsy ze świata Nokii i nie tylko...

Symbian umiera - Nokia osamotniona

Postautor: mobi » sob paź 02, 2010 10:55 pm

Symbian umiera? To pytanie można już sobie w tej chwili postawić. Nokia, która budowała sojusz wokół tego systemu od 2008 roku i udało jej się nakłonić do współpracy takich producentów telefonów komórkowych jak Sony Ericsson, LG oraz Samsung. Nokia całą swoją potęgę technologiczną zaprzęgła do rozwoju Symbiana i... przegrała.
System, który w pewnym momencie był najpopularniejszy na świecie, w tej chwili z dnia na dzień traci coraz szybciej udziały w rynku. Już nie tylko system Apple ale także Android Google wypycha Symbiana poza główny nurt systemów operacyjnych w smartphonach.

Kilka dni temu Sony Ericsson oficjalnie zapowiedział koniec Symbiana w swoich nowych produktach, a dzisiaj również Samsung zapowiedział koniec wsparcia dla tego systemu. Obydwie firmy mają zamiar rozwijać wspólnie z Google system Android, który szturmem podbija rynki na całym świecie. LG również w ostatnim czasie prezentuje nowe smartphony oparte o system Android.

Na placu boju pozostaje wyłącznie Nokia, do której...
więcej na Symbian umiera?. Mobileman.pl, Samsung Galaxy, LG Swift
mobi

Postautor: Zubek » ndz paź 03, 2010 7:46 am

Było się tego spodziewać, Android w tej chwili przebija wszystko a Nokia nie skorzysta z tego systemu w swoich telefonach bo jednak woli zostać przy Symbianie który jest nudny... Tak samo jak wypuścili swój niewypał w postaci N900 z systemem Maemo o którym teraz cisza...
Obrazek
Zubek

Postautor: mobi » ndz paź 03, 2010 1:45 pm

Dziwi mnie strasznie ze nokia nawet sondażowo nie chce zrobić jednego smartphona z Androidem, pewnie zarzad nie chce przyznać się do błędu z kupnem Symbiana ale to do niczego dobrego ich nie zaprowadzi.
mobi

Postautor: Zubek » ndz paź 03, 2010 2:15 pm

Wiesz, Nokia zawsze się trzymała Symbiana i dlatego nie chce zmieniać systemu, ale to tylko kwestia czasu jak przejdzie na Androida lub inny system.
Obrazek
Zubek

Postautor: Diablos222 » pt paź 08, 2010 8:31 pm

Symbian ogółem nie jest dobrym systemem, gdyż jest stanowczo za wolno. Spotkałem się już z wieloma komentarzami, że Ktoś tam nie mógł by mieć telefon z symbianem, bo coś się tam długo strasznie wgrywa.
Diablos222

Postautor: kwiatek099 » sob paź 09, 2010 8:43 am

a mi się bardzo podoba s60v5, o wcześniejszych symbianach miałem dość kiepskie zdanie
kwiatek099

Postautor: Zubek » sob paź 09, 2010 10:11 am

Dzisiaj przeczytałem że Nokia zatrudniła pracownika Microsoftu, także możliwe jest że Nokia może wypuszczać telefony oparte o Windows Phone 7 co mnie bardzo ciekawi :)
Obrazek
Zubek

Postautor: kwiatek099 » sob paź 09, 2010 7:22 pm

mi się strasznie nie podoba wm7, mój kolega zagorzały fan WM stracił wiarę w nowy system
kwiatek099

Postautor: bartekopa » sob paź 09, 2010 7:38 pm

Osobiście Windows Phone 7 też mi się nie podoba, bo jest jakiś taki... nie windows'owy. Już wolałem wersje Windows Mobile, które były jakieś takie normalniejsze.
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.
Jeśli pomogłem kliknij Obrazek
bartekopa

Wróć do NEWSy