Problem z Plusem

Problem z Plusem

Postautor: Bady » śr gru 30, 2009 8:54 pm

Będąc u babci zabralem ruter ze sobą żeby być OnLine ale teraz tego żałuje.
2 dni na wifi i 20zl, poszło się walić?! Fakt ze pisałem trochę do ery z mixplus jest drogi ale na pewno esy do ery nie mam po dwa zeta.
Dzwonilem raz do Plusa i szanowna wac pana powiedziała ze na swoim komputerku widzi ze było korzystane z internetu, fakt ale sprawdzalem tylko aktualizację, a reszta tylko wifi, jak widziałem ze łączy z WAP to poprostu się rozlaczalem a ta bycz dalej 3ymala ze było korzystane z fona.
Co myślicie o tym? Mama zaraz powina do nich jeszcze raz zadzownic, bo ja jej tylko teraz wulgarami posle.
Bady

Postautor: Kluczyk » śr gru 30, 2009 9:35 pm

Twoja wina, że nie kontrolujesz jak Ci się łączy telefon. Nie ma o co się wykłócać moim zdaniem.
Kluczyk

Postautor: Bady » śr gru 30, 2009 9:48 pm

Ale sory korzystałem tylko z WiFi...
Z tego co powiedziała mi mama po rozmowie z nimi za WiFi się płaci, teraz to pojechali po bandzie, gruubo.
Bady

Postautor: Kluczyk » śr gru 30, 2009 10:00 pm

Wydaje mi się, że nie do końca łapiesz o czym mówimy. Musiałeś łączyć się przez gprs i dlatego zapłacisz. Jeżeli połączyłbyś się przez wifi to podejrzewam, że Plus nawet by nie wiedział, że łączyłeś się z internetem. No niestety. ;/
Kluczyk

Postautor: Bady » śr gru 30, 2009 11:03 pm

ano niestety błąd po mojej stronie, ale temat i tak pasuje. Bo na spokojnie pogrzebałem w fonie i Ruter był przypisany do grupy internet gdzie były ustawienia wap czyli dochodząc do końca wychodzi na to że płaciłem jednak za to WiFi.
Bady

Postautor: maxplayer » śr gru 30, 2009 11:05 pm

Bady pisze:jak widziałem ze łączy z WAP to poprostu się rozlaczalem

to jest kluczowa część Twojej wypowiedzi, próby połączenia mogły się kończyć za każdym razem powodzeniem i na starcie zapierało Ci stawkę za transfer, bo tak jest skonstruowana umowa
obrazowo ja w Play płacę 12gr za 100kB, więc jeśli tylko się połączę z internetem od razu płacę te 12 groszy, tak samo jeśli ściągnę 101kB to płacę już 24 groszei tak jest u wszystkich operatorów
sprawdź sobie jaką masz stawkę za neta, bo najprawdopodobniej te niewinne łączenia tak Cie kosztowały
maxplayer

Postautor: zbig » czw gru 31, 2009 2:16 am

Ustaw sobie priorytety punktów dostępowych

Ustawienia > łączonść > Sieci docelowe > Internet

U mnie Internet GPRS jest na 8 pozycji a WAP na 9, przed nimi mam ustawione same Hot Spoty. To Ci pomoże uniknąć takich nieprzyjemności w przyszłości
zbig

Postautor: krzysiek8892 » czw gru 31, 2009 5:41 pm

Albo zrób sobie nowy punkt dostępowy . i ustaw domyślnie ten nowy punkt . I po sprawie.
krzysiek8892

Wróć do Plus GSM / Simplus