Format muzyki .flac

Sprawy Ogólne oraz Testy, recenzje oraz porównania nasze i naszych użytkowników.

Format muzyki .flac

Postautor: Rapido » śr wrz 01, 2010 1:58 pm

Czesc, czy nasza nokia da sobie rade z formatem .flac? jezeli nie to co mam zrobic z moja muzyczka zeby telefonik ja otworzyl? jakis programik? a moze zmienic format muzyki, bez utraty jakosci. Poprosze o instrukcje ;)
Rapido

Postautor: kwiatek099 » śr wrz 01, 2010 2:08 pm

raczej sobie nie poradzi, przekonwertuj na format mp3, do tego nie jest potrzebna instrukacja
kwiatek099

Postautor: Nolan » śr wrz 01, 2010 4:01 pm

ogg player spróbuj.
Nolan

Postautor: Rapido » śr wrz 01, 2010 6:17 pm

jezeli przekonwertuje na mp3 to nie strace na jakosci?
Rapido

Postautor: PLANETA » śr wrz 01, 2010 8:21 pm

Rapido, Stracisz ale nie ,aż tak dużo bez przesady.
PLANETA

Postautor: Money-ex » pt wrz 03, 2010 10:03 am

roznice flac a mp3 mozesz uslyszec na glosnikach
a na sluchawkach nie zobaczysz roznicy no chyba ze masz jakies super wypasite
na standardowych jak dasz normalne mp3 to spokojnie mozesz sluchac bez roznic
wiec nawet nie widze sensu zawalania kilka razy wiecej pamieci flacami skoro mp3 brzmi tak samo
no chyba ze swoja nokie podpinasz do naglosnienia zewnetrznego to wtedy inna sprawa
ale tez pytanie jakiego bo na badziewnych glosnikach dobrej jakosci mp3 tez dobrze graja
dopiero na naprawde dobrym sprzecie grajacym widac roznice miedzy mp3 a flaciem

ja mam zwykle mp3 320kbps (bit rate) i 48k hz lub 44,1k hz i na sluchawkach oraz na glosnczkach wbudowanych ladnie gra taka mp3 (na badziewnych glosnikach rowniez) :zawstydzony:
Money-ex

Postautor: Sscare » wt wrz 07, 2010 8:52 am

Różnica miedzy utworami zapisanymi w wormacie flac a mp3 jest ogromna, flac nie jest skopresowany i parametrami dorównuje jeśli nie przewysza sacd a mp3 to degradowanie utworów jest skopresowana i odcina wysoki i niskie pasma. Jesli chcesz posłuchac flaków bedziesz musiał je przkonwertowac na wav wysokiej jakosci
Pozdrawiam
Sscare

Postautor: krzychoopl » wt wrz 07, 2010 2:40 pm

Sscare, nie masz racji, oczywiście, ze plik w formacie flac jest skompresowany, tyle że zdekompresowany plik jest identyczny z pierwowzorem (kompresja bez utraty danych). Poza tym nie może jakością dźwięku przewyższyć pierwotnego pliku (np sacd czy dvd-audio)
krzychoopl

Postautor: Sscare » czw wrz 09, 2010 12:24 am

Ale to jest kompresja bez stratna i flac parematrami jest lepszy od super audio cd w wielu sklepa na zachodzie mozesz wykupic transfer danych zamiast utworow i tam z najlepsza jakoscia masz flaci sa wyzsze od sacd:) a dvd audio jest wielokanlowe a mowimy o plika stereo
Sscare

Re: Format muzyki .flac

Postautor: adam / kanar » czw wrz 09, 2010 9:02 pm

Rapido pisze:Czesc, czy nasza nokia da sobie rade z formatem .flac? jezeli nie to co mam zrobic z moja muzyczka zeby telefonik ja otworzyl? jakis programik? a moze zmienic format muzyki, bez utraty jakosci. Poprosze o instrukcje ;)

krąży taki programik po googlach xD folderplay v1.8 u mnie działa muzyke we flac' u odtwarza
adam / kanar

Postautor: zembi1991 » śr lip 06, 2011 10:10 am

Witam,
aby nie zakladać nowego tematu, napisze w tym.
szukam aplikacji do odtwarzania plikow flac, folderplayer mam jzu od jakiegos czasu, radzi sobie fajnie z tymi plikami, jednak zależałoby mi na czymś lepszym, bo tym programem mogę tylko odtwarzać alfabetycznie pliki... odtwarzanie losowe mi nie działa a i interfejs aplikacji nie jest najwyższej jakości... zatem proszę o coś sensowniejszego jeśli isnieje :D

btw. nie proponujcie mi konwertowania do wav bądź mp3 -.-
zembi1991

Postautor: Prestigio » śr lip 06, 2011 11:03 am

lcg jukebox, OggPlay
Zielony na forum to nie kolor!
Zielony to siła!
;D
Awatar użytkownika
Prestigio

Postautor: rossolak » wt lis 29, 2011 8:06 am

Mam FolderPlay v1.8 i odtwarza on flaki świetnie. Różnica na słuchawkach czy głośnikach od telefonu jest niezauważalna, ale na moich AudioTechnicach ATH-SJ33 różnica jest delikuitaśnie mówiąc kolosalna.
rossolak

Postautor: clintruin » śr lis 30, 2011 12:17 pm

Pytanie za pintylion punktów:
Po co słuchać flaków na komórce? Nawet jeśli założymy, że wmówimy sobie wyraźną różnicę na dobrym telefonie (widzi mi się to jako oksymoron) i takiż słuchawkach, to muzyki z telefonu słuchamy jednak z reguły poza domem, w gwarze, w którym te wszelkie niuanse i tak giną. Zresztą symbianowe odtwarzacze flaków i tak są wyjątkowo niewygodne czy pod innymi względami niefunkcjonalne do sensownego słuchania muzyki w ruchu.
Awatar użytkownika
clintruin

Postautor: rossolak » śr lis 30, 2011 6:38 pm

Po pierwsze:
masz rację co do niewygody tych odtwarzaczy. lecz dobre, szczelne słuchawki pozwalają wychwycić więkosość dżwięków, nawet cichsze momenty utworu (np Iron Maiden- Fear Of the dark czy Black Sabbath- Hand of Doom). jednak nie słucham prawie wogóle flaków, ze względu na ich rozmiar (niestety)

A po drugie nie będzie.
rossolak

Następna

Wróć do [5530] Ogólne, Testy, Porównania i Recenzje